8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Приведен крадец за издржување затворска казна

Најчитани вести

Вчера, во 23 часот, во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E. Р. (25) од Куманово за издржување казна затвор за сторено кривично дело тешка кражба по член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор К’шање“ за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com