21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Приведен крадец во Скопје осуден на казна затвор од 22 месеци

Најчитани вести

Синоќа во 21.55 часот на бул,,Никола Карев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.М.(46) од с.Трубарево,скопско.

Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и 10 месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com