Home » Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

by Журнал.мк

На 08.06.2023 во 16.10 часот на крстосница од бул. „Гоце Делчев“ со ул. „Лазар Личеноски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.О.(34) од Скопје. Тој се сомничи дека претходно со употреба на сила влегол во куќа на подрачје на Центар, при што одзел пари и други предмети.

Тој бил задржан во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.

На 09.06.2023 тој бил изведен пред судија на претходна постапка кој му одредил мерка притвор, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More