27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Приведен крадец во Куманово, одземенотo вратено на сопственикот

Најчитани вести

На 05.07.2022, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово. Тој се сомничи дека во угостителски објект на улица „Гоце Делчев“ во Куманово одзел личен предмет од едно лице.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а Ф.Ј. бил приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com