14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Приведен измамник по распишана централна потерница

Најчитани вести

Синоќа во 19:45 часот на бул. Митрополит Теодосиј Гологанов во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит-пазар при СВР Скопје го лишиле од слобода А.В.(32) од Скопје.

Тој бил баран со централен распис, поради сомнение за сторено кривично дело измама по член 247 од Кривичниот законик.

А.В. бил спроведен во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com