33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Приведен дилер на хероин од Кичево

Најчитани вести

На 12.03.2021 околу 17 часот, по претходно добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево го приведоа Б.С. (42) од Кичево, кај кого е пронајден хероин. Б.С. е приведен во ОВР Кичево и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести