10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Приведен Данец на „Деве Баир“

Најчитани вести

На Граничниот премин „Деве Баир“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, вчера во 18:10 часот од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22) од Данска.

Како што е наведено во полицискиот билтен, Данецот бил предаден на полициски службеници од полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести