27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Најчитани вести

На 29.06.2022 околу 20.00 часот на улица „Драге Тодоровски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 56-годишниот гостиварец М.С..

За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил пренесен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com