27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Приведен гевгеличанец за закана на лекари и сестри во Здравствениот дом во Гевгелија

Најчитани вести

Гевгелија, 19 декември- На 18.12.2019 во Полициската станица Гевгелија бил приведен А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил стакло од влезна врата на Јавна здравствена установа „Здравствен дом“ Гевгелија и упатувал закани кон вработените. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com