18 C
Skopje
Thursday, February 25, 2021

Приведен албански државјанин на граничниот премин „Јажинце“

Најчитани вести

Државјанин на Албанија е приведен на граничниот премин „Јажинце“, откако било утврдено дека се наоѓа на листата со мерка „апси“.

„Вчера во 10.30 часот на Граничен премин „Јажинце“од слобода бил лишен В.Д.(41) од Р.Албанија, затоа што што при пасошка контрола било утврдено дека бил предмет на потрага и се наоѓа на листата со мерка „задржи“. В.Д. бил предаден на полициски службеници од СВР Тетово за понатамошна постапка“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести