19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Приведено 22-годишно момче поради уцена

Најчитани вести

Гостивар, 12 декември- Вчера околу 21 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово- Полициска станица Гостивар, со судска наредба, го привеле Б.Д.(22) од Гостивар, кој бил осуден на затворска казна за сторено кривично делo „уцена“.

Б.Д. спроведен е во Казнено-поправната установа „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com