30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Приведено лице од Тетовско поради пронајдена дрога

Најчитани вести

На регионален пат Волковија-Тетово во Челопек, полициски службеници од Полициското одделение Жеровјане – СВР Тетово вчера го лишиле од слобода И.С. (20) од тетовското село Требош, затоа што при негов и преглед на возило „Фолксфаген Голф”, биле пронајдени и одземени марихуана и нож.

Како што информираат од МВР, со возилото управувал Б.И. (40), исто така од Тетово.

Од МВР дополнуваат дека И.С. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести