17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Најчитани вести

На 19.03.2021 во 18.40 часот во Скопје, полициски службеници од ЕВР Чаир, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле Б.И.(40) од Скопје за издржување затворска казна од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести