-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Приведено лице на Бит-пазар за издржување затворска казна

Најчитани вести

Синоќа во 21:00 часот на подрачјето на Бит-пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Б.(26) од Скопје.

За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување казна затвор од една година и 10 месеци.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com