-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Приведено лице за издржување на затворска казна

Најчитани вести

На 01.12.2021 во 22.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(22) од Скопје. За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување казна затвор од две години и шест месеци. Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com