17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Приведено лице за издржување казна затвор од три години

Најчитани вести

На 19.04.2022 во 11.40 часот на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.К.(26) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување казна затвор од три години.
Лицето било спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com