18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Приведено лице за издржување затворска казна

Најчитани вести

Вчера во 9:40 часот полициски службеници од Полициско одделение Чашка го привеле Б.А.(28) од с.Долно Јаболчиште, општина Чашка.

За него била издадена наредба од Основен суд Велес со која се барал за издржување казна затвор.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ за издржување на затворската казна.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com