10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Приведено лице барано по централна потерница

Најчитани вести

Полициски службеници од Единица за внатрешни работи Кисела Вода – отсек Потраги, врз основа на централна потерница, синоќа го лишиле од слобода Н.И.(27) од Македонски Брод, кој живеел во Скопје.

Како што се наведува во соопштението од МВР, вчера во 19:20 час на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје, полициски службеници од Единица за внатрешни работи Кисела Вода – отсек Потраги, врз основа на централна потерница, го лишиле од слобода Н.И.(27) од Македонски Брод, со место на живеење во Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com