1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Приведени 4 лица во Гостивар, пронајдена дрога

Најчитани вести

На 01.07.2021 во 23.50 часот од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција Гостивар на ул.„Карагач” во Гостивар лишени од слобода се М.Д.(19) од Гостивар, Ј.М.(20) од с.Речане, и двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од Гостивар, кај кои е пронајдена марихуана. Тие се приведени во Полициска станица Гостивар за понатамошна постапка. По документирање на случајот против нив ќе биде изготвен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести