10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Приведени уште тројца полицајци во Косово

Најчитани вести

Косовската полиција уапси тројца полицајци во Северна Митровица, кои се товарат за организиран криминал и злоупотреба на службената положба.

Апсењето претставува продолжение на операцијата изведена во мај годинава, наречена „криумчарење“, со што вкупниот број приведени полицијаци во оваа операција се искачи на 25 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com