16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Приведени две лица во Скопје осомничени за сторени повеќе кривични дела

Најчитани вести

На 20.9.2022, на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит-пазар при СВР Скопје ги лишиле од слобода Н. Д. (46) од с. Вражале, Скопско, и И. П. (33) од Скопје поради основано сомнение дека сториле две кривични разбојништво (на 27.8.2022 и на 16.9.2022 на подрачјето на Центар), казниви по член 237 од Кривичниот законик, и едно кривично дело тешка кражба, казниво по член 236 од Кривичниот законик, сторено на 19.9.2022 на подрачјето на Центар, при што на оштетените им одземале пари и лични предмети.

За настанот бил известен јавен обвинител и по целосно докумнетирање и расчистување на случаите, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com