9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Приведени двајца крадци од Скопје – краделе од станови пари и платежни картички

Најчитани вести

СВР Скопје – ЕВР Аеродром и Драчево поднесе кривична пријава против А.Н.(35) и А.Д.(26), двајцата од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сториле повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „тешка кражба на дрзок начин“. Врз основа на судска наредба, а по претходно добиени сознанија дека во повеќе наврати извршиле тешки кражби во станови, каде одзеле пари и платежни картички, на 08.06.2021 биле извршени претреси во нивните домови. При претресите биле пронајдени и одземени повеќе предмети поврзани со кривичните дела меѓу кои и платежни картички во сопственост на оштетени лица, информираа од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица, а на првопријавениот му бил одреден и притвор од судија на претходна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com