27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Приведени двајца крадци од Косово

Најчитани вести

Скопје, 10 декември- Ноќеска, околу 1,45 часот, пред спортскиот центар на ул .„Лондонска“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Н.(30) и Е.Н.(25), двајцата од Косово.

Двајцата се сомничат за извршено кривично дело „тешка кражба“, незаконско преминување на државната граница и поради тоа што не носеле документи за идентификација.

Тие биле сместени во Прифатен центар за странци – Скопје за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com