15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Приведени двајца за грабежот во банката во центарот на Скопје

Најчитани вести

Денеска во Скопје, приведени се Н.Ш. (24) и С.Б. (32) поради сомнение дека учествувале во денешното разбојништво кое беше пријавено во 12.35 часот во експозитура на банка на подрачје на Центар кога три лица со закана со оружје одзеле пари од вработените.

Се преземаат и дополнителни мерки и активности за целосно расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com