17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Приведена скопјанка за издржување затворска казна

Најчитани вести

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи – Кисела Вода при СВР Скопје вчера во 15.30 часот на улица „Васко Карангелевски“ во Скопје, ја лишиле од слобода скопјанката Д.Ѓ. (42).

Таа била барана со судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривично дело „загрозување на безбедност во сообраќајот“ по член 297 од Кривичниот законик.

Од МВР денеска информираа дека Д.Ѓ. ќе биде спроведена во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com