20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Приведена девојка во Скопје поради дрога

Најчитани вести

Скопје, 3 септември- Две лица утринава се приведени рано утринава во Скопје откако кај нив била најдена дрога.

„Во 02.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Методија Андонов Ченто“ ја привеле 39-годишната А.К. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена бела прашкаста материја и грутчеста бела материја. Потоа, во 02.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Николај Островски“ го привеле 27-годишниот К.П. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com