-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Приватните превозници втор ден го блокираат Скопје

Најчитани вести

Втор ден сообраќаен хаос во Скопје. Продолжуваат блокадите од приватните превозници.

Автобусите и во текот на ноќта останаа на трите главни крстосници во градот, кај Црвен крст, Мавровка и Илинденска.

Приватните превозници најавија дека блокадите нема да престанат сè додека не се најде решение со Град Скопје.

И покрај блокадите и барањата на приватните превозници, градоначалничката Данела Арсовска минатата недела изјави дека нема намера да разговара со нив.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести