27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Претставник на Претставничкиот дом: Кралицата не го доведе во прашање барањето на Џонсон

Најчитани вести

Британската кралица Елизабета не го доведе во прашање барањето на владата да го суспендира парламентот повеќе од еден месец пред брегзит, потврди претставникот на Претставничкиот дом, Џејкоб Рис-Мог.

„Кралицата немаше дискреционо мислење за ова. Нема преседан дека кралицата го одби барањето на нејзиниот премиер под вакви околности“, рече Рис-Мог.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com