9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Претседателот Пендаровски ја продолжува посетата на Германија

Најчитани вести

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја продолжува официјалната посета на Сојузна Република Германија.

Пендаровски вчера се сретна со германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас со кого разменија мислења за севкупните билатерални односи меѓу двете држави. Притоа, како што информираа од Кабинетот на претседателот, е констатирано дека двете земји имаат изградено односи на пријателство, исполнети со доверба и взаемно почитување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести