21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Претседателот на Уставниот суд ќе оствари средба со германскиот амбасадор Герберих

Најчитани вести

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска ќе одржи средба со амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих.

Судијата Мурати минатата недела имаше средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.

По средбата, Тимоние порача дека правната држава има клучна улогa во интеграцискиот процес на земјата во ЕУ и дека Франција ќе го поддржи Уставниот суд да може што подобро да се вклопи, како во политичкиот живот, така и во самото општество на Северна Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com