0 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Претседателот на Уставниот суд Мурати ќе се сретне со евроамбасадорот Жбогар

Најчитани вести

Претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати, денеска ќе оствари средба со амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар.

Мурати, по неговото назначување за претседател на Уставниот суд, досега имаше средби со амбасадорот на Сојузна Република Германија, Томас Герберих и со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести