17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Претседателот на Сампдорија, за Гатузо: Не ми треба тренер кој треба да го убедувам

Најчитани вести

Сопственикот на италијанскиот фудбалски прволигаш Сампдорија, Масимо Фереро, продолжува да го бара наследникот на Еузебио Ди Франческо на тренерската позиција.

Клубот од Џенова имаше обид да го ангажира Џенаро Гатузо, но ништо од соработката.

-Не ми треба тренер кого треба д аго убедувам. Барам личност која ќе има желба и ентузијазам да ја тренирам Сампдорија, рече Фереро.

Сампдорија по седум кола во Серија А е на последното (20. место) со само една победа и шест порази.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com