18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Претседателот на Португалија позитивен на коронавирус

Најчитани вести

Претседателот на Португалија, Марсело Ребело де Соуза е позитивен на коронавирус, но засега не покажува никакви симптоми, соопшти неговиот кабинет.

Тој е во карантин од минатата недела по контакт со член на неговиот кабинет кој бил заразен со вирусот, пренесува Ројтерс.

Де Соуза (72) ќе се обиде да го освои вториот мандат на претседателските избори на 24 јануари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com