17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Претседателот на Ерменија хоспитализиран во Лондон поради Ковид-19

Најчитани вести

Претседателот на Ерменија Армен Саркисjан, на кого минатата недела му беше потврдена инфекција со Ковид-19, хоспитализиран е во Лондон.

– Здравствената состојба на шефот на државата е сериозна, има висока температура, соопшти Канцеларијата на  Саркисјан.

Тој во Лондон ја прослави Новата година заедно со неговото семејстви, а потоа му беше оперирана ногата.

Во Ерменија од почетокот на пандемијата регистрирани се над 163.100 луѓе заразени со Ковид-19 и повеќе од 2.900 смртни случаи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com