Home » Претрес на Бит Пазар, приведен 28 годишен дилер на дрога

Претрес на Бит Пазар, приведен 28 годишен дилер на дрога

by Журнал.мк

На 06.04.2022 полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.И.(28) од Скопје.

При претрес извршен по наредба добиена од Основен кривичен суд Скопје, во домот кај Ј.И. на подрачјето на Бит Пазар, биле пронајдени кокаин, две дигитални ваги и четири куршуми.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More