Home » Претрес во Тетово, приведен дилер

Претрес во Тетово, приведен дилер

by Журнал.мк

Синоќа во 21.00 часот, полицициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.З.(38) од Тетово.

При претрес во неговиот дом во Тетово, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дробилка и остатоци од кокаин.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More