17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведено едно лице

Најчитани вести

На 20.04.2022 во 18.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода Ш.С.(29) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com