Home » ПРЕТРЕС во скопско, пронајдена дрога, приведено лице

ПРЕТРЕС во скопско, пронајдена дрога, приведено лице

by Журнал.мк

Полицијата денеска при претрес во домот на 23–годишен жител на скопско Идризово пронашла марихуана, по што тој е приведен, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Денеска (20.04.2022) во 00:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода А. Ш. (23) од село Идризово, Скопско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага со остатоци од марихуана, се вели во соопштението од МВР.

Лицето е приведено во Полициската станица Гази Баба и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More