Home » Претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога, приведен дилер

Претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога, приведен дилер

by Журнал.мк

На 13.08.2023, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода А.К.(38) од Кавадарци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени одземени марихуана, амфетамин, хероин, дигитална вага и метална дробилка.

Лицето било задржано во полициската станица во Велес и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More