Home » Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога

by Журнал.мк

Вчера во 23.00 часот во Кавадарци полициски службеници од Полициската станица Кавадарци, по претходно добиена судска наредба, извршиле претрес во домот на М.М.(39) при што биле пронајдени и одземени марихуана и бела грутчеста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More