17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Претрес во Грчец, приведено едно лице кај кое е пронајден кокаин

Најчитани вести

Денеска (29.06.2022) околу 06.50 часот во с.Грчец, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.О.(20) од с.Грчец.


При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје, пронајдени се и одземени ќеса со кокаин и дигитална вага со остатоци од кокаин.


С.О. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com