Home » Претрес во Велес, приведен дилер на дрога

Претрес во Велес, приведен дилер на дрога

by Журнал.мк

Вчера во 14.10 часот во Велес, полициски службеници го лишиле од слобода Б.А.(22) од Велес. При претрес во домот во којшто престојувал, извршен по претходно добиена наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, грутчеста материја, дигитална вага и пари.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More