7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

Најчитани вести

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола вчера го привеле Д.Ч.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и други предмети со остатоци од непозната материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести