18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Претепан до бесвест поранешниот на Дара Бубамара

Најчитани вести

Немања Безбрадица, поранешниот дечко на фолк-пејачката Дара Бубамара, вчера бил претепан и без свест бил пренесен во ургентниот центар во Белград. Поранешниот играч на „Партизан“ и на српската кошаркарска репрезентација го нападнале непознати лица. Тие го оставиле да лежи без свест среде темна улица, каде што го нашле случајни минувачи, па повикале брза помош и полиција.

По инцидентот, српските медиуми побарале изјава од пејачката. Дара им рекла дека не сака да коментира за нешто што не е поврзано со неа. Дара и Немања беа во врска повеќе од 9 месеци, а некои медиуми пишуваа и дека се венчале.

Текстот Претепан до бесвест поранешниот на Дара Бубамара е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com