Home » Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд

by Журнал.мк

Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови.

Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 4, а максималната ќе достигне од 9 до 17 степени.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 15 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More