20.8 C
Skopje
Tuesday, September 28, 2021

Престрелката на протестите во Либан

Најчитани вести

Судирите меѓу приврзаниците на привремениот премиер на Либан Саад Харири и шиитската група Хезболах во Бејрут, доцна синоќа прераснаа во размена на оган.

Снимките на либанската медиумска куќа ЛБЦИ прикажуваат силна пукотница околу мостот Кола во Бејрут, но изворот на медиумот е нејасен.

Засега нема извештаи за повредени.

Во исто време, во јужниот град Тир, приврзаниците на Хезболах и Амал ги искинаа и запалија шаторите на демонстрантите, по што безбедносните сили пукаа во воздухот, јавуваат либанските медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com