-7.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Пресврт во „сапуницата“ – Мбапе

Најчитани вести

Откако Лионел Меси дојде во редовите на ПСЖ шпекулациите за заминувањето на Килијан Мбапе станаа погласни. Еден од најдобрите младите фудбалери во светот веќе одамна се најавува како ново засилување на Реал Мадрид.

Францускиот репрезентативец не ја продолжи соработката со ПСЖ, па многумина веруваа дека раководството на клубот ќе мора да го продаде доколку сака да заработи, во спротивно следната година на лето тој ќе замине како слободен играч.

Но, се чини дека до крајот на овој трансфер период нема да се случи ништо. Неофицијално Мбапе ги известил своите соиграчи дека ќе остане во ПСЖ до крајот на оваа сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com