30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Премиерот Заев ќе се сретне со помалите коалициски партнери

Најчитани вести

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигањето на лидерите на партиите во претседателската вила на Водно, која е на барање на претседателот Стево Пендаровски, откако Македонија не доби одлука лидерите на Европската Унија за старт на пристапните преговори.

Во обраќање до јавноста, премиерот Заев побара предвремени избори, а се очекува денес на средбата да биде договорен и датум за истите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com