21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Премиерот Заев ќе предводи делегација на Владата на дводневна работна посета во Луксембург

Најчитани вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, утре (15.03.2021 година) заминува за Луксембург каде што ќе ја предводи делегацијата на Владата во која е и министерот за финансии Фатмир Бесими.

Работната посета започнува во текот на утрешниот ден, а  во агендата на посетата на делегацијата на Владата на Северна Македонија е предвидена средба со претседателот на Европската инвестициска банка Вернер Хојер, како и средба со премиерот на Луксембург Ксавиер Бетел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести