10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Најчитани вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ќе учествува на Самитот за Западен Балкан во Виена.

Премиерот Заев, придружуван и од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, ќе има и билатерална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој е иницијатор и домаќин на Самитот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести